تبلیغات
فردای مالیات - ضرورت آشنایی فرزندان با مالیات

مالیات و فرزندان

امروزه نظام مالیاتی در کلیه جوامع ابزاری تعیین کننده در چگونگی نیل به توسعه اقتصادی، تأمین اجتماعی و سازمان دهی فعالیت های اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرهنگ سازی مالیاتی به ایجاد باور و اعتقاد بنیادین به اهمیت و لزوم پرداخت مالیات و نهادینه کردن مالیات به عنوان یک نیاز و وظیفه اساسی که بر دوش تک تک اعضای جامعه بوده و تک تک افراد جامعه لازم است نسبت به ادای وطیفه فردی و ملی خود در قبال مجموعه جامعه اقدام نمایند، اطلاق می شود. (منشور تحول سازمان امور مالیاتی، 1385)

برای ایجاد و نهادینه کردن تحول در حوزه فرهگ مالیاتی، باید دیدگاه های پیشین این حوزه متحول گردد، تحولی عمیق که شالوده دگرگونی های آینده رادر این حیطه بنیان گذارد. لازم است تا علاوه بر تلاش سازمان امور مالیاتی کشور، فرهنگ مالیاتی نیز در بین اقشار مختلف مردم که در واقع سرمایه های اصلی سازمان هستند به نحوی نهادینه شود تا بتوان به حالت بهینه وصول مالیات دست پیدا کرد. در این میان آموزش از پایه یکی از راه های پیش روست. آموزش و پرورش می تواند در ارتقاء فرهنگ مالیاتی فرزندان بسیار موثر واقع گردد. با توجه به اینکه اراده و خواست مردم عمده ترین نقش را در اجرای قانون مالیات ها ایفا می کند مؤثرترین عامل موفقیت در اجرای این قوانین همان فرهنگ مالیاتی جامعه خواهد بود. برای ارتقای کیفیت و کمیت منطقی وصول مالیات نیاز به همراهی و همکاری تک تک اعضای جامعه است.طبقه بندی: اخبار و مطالب مالیاتی،
برچسب ها: ارتقاء فرهنگ مالیاتی،

تاریخ : پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394 | 09:22 ق.ظ | نویسنده : حمید موسیوند | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.